Pomysły na świąteczne prezenty

Boże Narodzenie to dla wielu ulubiony czas w roku. Dekorowanie choinki, fantastyczny aromat świątecznych potraw unoszący się w całym domu, prezenty czekające na rozpakowanie czy wspólne kolędowanie – to wszystko składa się na magię świąt. Ten wyjątkowy czas poprzedzają zawsze długie przygotowania. Ważną ich częścią jest kupowanie prezentów dla bliskich. Lepiej nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. Jakie prezenty pod choinkę z Bee wybrać? Oto kilka propozycji.

Książki

Prezenty z książek mają swój szczególny urok. Nie ma nic lepszego, niż usiąść w wygodnym fotelu z kubkiem gorącej czekolady, nakryć się miękkim kocem i zanurzyć w lekturze książki znalezionej pod choinką. Ciekawostką jest, że na Islandii istnieje tradycja wzajemnego obdarowywania się książkami na Boże Narodzenie. Tłumacząc dosłownie na język polski, jest to “świąteczna powódź książek”. Książki na pewno sprawdzą się jako prezent dla miłośników literatury. Jest to też świetna okazja, by zachęcić opornych do czytania. Dobrym pomysłem jest wtedy celować w najnowsze bestsellery czy książki szeroko omawiane, co pomoże zachęcić ich do lektury. 

Gry planszowe

Gry planszowe to kolejna ciekawa propozycja na prezent. Spędzanie świąt w rodzinnym gronie sprzyja aktywnościom, które angażują wszystkich członków rodziny. Wspólna gra pozwoli nam spędzić w miłej atmosferze świąteczne dni. Jak wybrać odpowiednią planszówkę? Może to być trudne, bo na rynku mamy setki propozycji. Warto kierować się wiekiem graczy. Nie chcemy przecież, żeby gra była za trudna dla najmłodszych albo zanudzała dorosłych. Do wyboru mamy gry strategiczne, kryminalne, przygodowe czy logiczne.

Piżama

Nie ma nic lepszego, niż ciepła i miękka flanelowa piżama. Kupując ją na prezent koniecznie sprawdźmy jej skład. Na rynku dużo jest propozycji z poliestru czy innych sztucznych materiałów, które słabo przepuszczają powietrze i sprawiają, że się pocimy. Najlepsza będzie flanela ze 100% bawełny. Innym ciekawym pomysłem jest dobrej jakości szlafrok. Tutaj także czytajmy skład na metce. Chcemy by materiał był przyjemny w dotyku i ciepły.